Hasiči informují
Leden - Nebezpečí v zimním období

Jakmile se hladiny rybníků, vodních nádrží a při delších a silnějších mrazech také řek pokryjí vrstvou ledu, lidé si vyráží zabruslit na čerstvém vzduchu a v přírodě. Je to přeci daleko romantičtější než tlačenice na stadionu.

Rozšířené informace

Celý článek...
 
Únor - Nebezpečí při užívání topidel

Je únor a topidla, která se starají o teplo v našich domovech, jají již za sebou takřka polovinu topné sezóny. V tom lepším případě nás topidla bezpečně zahřála po celou dobu chladných měsíců, ale nemusí tomu tak být i nadále. Protože topidla jsou velmi častou příčinou vzniku požárů, připomeňme si několik zásad jejich bezpečného užívání.

Rozšířené informace

Celý článek...
 
Březen - Nebezpečí při vypalování trávy

Oheň rozdělaný v přírodním prostředí v jarních měsících se může snadno vymknout kontrole a způsbit požár. V jarním období, kdy je vegetace suchá hrozí zvýšené nebezpečí vzniku požáru s jeho následným rychlým šířením do okolního prostředí. Velkým nešvarem stále zůstává vypalování suché trávy, které již v mnoha případech zapříčinilo zejména u starších občanů nejedno zranění, či dokonce ztráty na lidských životech.

Celý článek...
 
Duben - Nebezpečí při pálení čarodějnic

Poslední dubnový večer je od nepaměti spojen s pálením čarodějnic. Neopatrnost při těchto oslavách bohužel každoročně způsobuje požáry a také zranění. Kromě vlastní lidské neopatrnosti hraje rozhodující roli počasí. Scuho a teplo výrazně zvyšují riziko požárů vysušených porostů v přírodním prostředí. Stačí např. drobný nedopalek cigarety a dojde k požáru.

Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí123DalšíKonec »

Strana 1 z 3


Čechy pod Kosířem